2 sene ilk kaybolma ilanı verilmişti! 3 bala annesi Yasemin’in cinayete kurban gittiği ortaya daha çok

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 9 Fasıla 2020’de kaybolan 3 yavru annesi Yasemin Demir amacıyla ailesi polise başvurarak, car verdi. Zayi kadın üzere İl Güvenlik Müdürlüğü Düzenlilik Idarehane Müdürlüğü Cinayet Fasıl Amirliği ekipleri mesai başlattı. Cinayet şüphesi konusunda özel kol kuruldu. Eş bireylerinin ifadeleri makbuz. Özel kadro, kayıp Mısır Yasemini Çıpa’in 18 Mart 2021’de ‘Uyuşturucu yön ticareti yapmak’ suçundan cezaevine giren eşi R.D.’nin bulunduğu Silivri Cezaevi’ne her an avukat eşliğinde tekrar ifadesini aldı. R.D.’nin çatışık ifadesi ve çirkin tavırları zımnında soruşturmayı genişleterek, esasen sülale bireylerinin bilgisine başvurdu.

TEHDİT EDİLEN GÖRÜMCE İTİRAF ETTİ

Yapılan görüşmelerde, görümcesi M.D., Yasemin Çıpa’in öldürüldüğünü ve gözdağı edildiği amacıyla kimseye olayı anlatamadığını itiraf ederek, cesedinin kaymakamlık dışında araziye gömüldüğünü söyledi. Yapılan meydan tespitinin arkası sıra hususi ekiple, İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri ve Diyarbakır’dan bile olay yeri inceleme ekipleri bölgeye gönderme edildi. Belirlenen alanda savcılık izniyle yapılan hafriyat ve kadavra köpeğiyle yapılan aramada, 2 metre derinlikte benzeri eş cesedi bulundu. Yapılan incelemede cesedin Mısır Yasemini Çipo’e ilgilendiren olduğu belirleme edildi.

Yasemin Çıpa’in cesedi otopsi için adli tababet kurumuna gönderildi. M.D. ile hapisten tahliye olan R.D. ve ağabeyleri M.D. ve M.A.D. gözaltına aldı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.Share: