17 yaşında çıktığı evvel heveskâr maçında galibiyeti tattı

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde gerçekleştirilen Muay Thai Galası’nda evvel arzulu maçına çıkan 17 yaşındaki Melik Tütük, rakibini yenerek galip geldi.

Kocaeli’bile 4 yıldır Muay Thai sporuyla ilgilenen Gebze Yıldızlar Spor Kulübü’nün 17 yaşındaki sporcusu Hakan Tütük, Darıca Sahili Amfiteatr Tiyatro’da Darıca Belediyesi ve Muay Thai Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği yoluyla planlı Muay Thai Galası’nda evvel profesyonel maçına çıktı. Kocaeli, Bursa, İstanbul, Sakarya ve Düzce tutmak üzere 5 ilden 24 elit sporcunun ringde ter döktüğü turnuvada iyice benzeri mücadele ortaya koyan zihayat dövüşçü, 3 raundluk mücadeleyi hakemlerin kararıyla 2-1’lik skorla kazanmayı başardı. Müsabakanın arkası sıra madalyasını Kayran Tütük, başarılarının bitmeme edeceğini söyledi.

Tütük, “2018’dahi spora başladım. Bu müsabakayla ilk profesyonel maçıma çıktım. Pir tıpkı galibiyet aldım. Güzelce aynı maçtı. İki canip dahi korkunç mücadele etti ama tıpkısı kazanan var; o dahi benim. Bu pik 4 yıldır nazik bir mücahede veriyordum. Bütün hayalim bu gestalt maçlarda dövüşmekti. Bu gün de hayalimi gerçekleştirdim, kazandım. Devamının olacağını biliyorum. Bundan sonraki hedeflerimin başında milli takıma girebilmek geliyor. Daha sonradan de bu minval organizasyonlarında ismimi artık duyurabilmek istiyorum” diye niteleyerek konuştu. – KOCAELİShare: