16 yaşındaki Sıla’yı boğazını keserek öldüren cani üzere akıl sağlığı durumunda raporu verildi

Ankara’birlikte bire bir şirkette müteharrik Hüseyin Can Gökçek, 16 Şubat’ta geldiği Erikliman köyünde çarkıt nişanlısı Sıla Şentürk ile tartıştı. İkili arasında nişan atma meselesi ve ailenin tehdit iddiasıyla yanlışlık duyurusunda bulunmasından hava sâdır tartışmada Gökçek, mutfaktan aldığı savsaklamak bıçağıyla taze kızın boğazını kesti. Sıla, kanlar zarfında yerde kalırken, Gökçek kaçtı.

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Bu anlara şahit olan ve o gün sema ile müzakere engeli mevcut babaanne, durumu zorlukla komşularına rapor edip, yardım istedi. Komşuların ihbarıyla adrese polis ve esenlik ekipleri atıf edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Sıla Şentürk’ün hayatını kaybettiği belirlendi. Sıla’nın cenazesi, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Kaçmaya çalışırken yakalanan Gökçek ise tutuklandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MEVCUDIYET BOYU HAPİS İSTEMİ

Sıla Şentürk’ü elan önceki kaçıran ve ‘cinsel sömürme ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlamasıyla yargılanması süren Hüseyin Duygusal Gökçek için, ‘tasarlayarak ve canavarca hisle çocuğu bile bile öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış popülasyon boyu mapushane cezası istemiyle sevgili açıldı. Giresun 1’inci Çetin Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık 2’nci duruşmaya Gökçek, tutuklu bulunduğu Van F Tipi Faziletkâr Güvenlikli Bağlı Ukubet İnfaz Kurumu’ndan Patırtılı ve Fon Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. Duruşmada Sıla Şentürk’ün ailesi ile yan avukatları üstelik hazır bulundu.

“UKUBET SORUMLULUĞU KAMU”

Mahkeme heyeti, esbak duruşmada maznun Hüseyin Can Gökçek amacıyla ‘akıl ve ruh sağlığı’ ile ilgili adli tıp ense oturmuş raporunun geldiğini duyurdu. Gök Bilimi, raporda sanığın bellek sağlının yerinde ve ceza sorumluluğunun tekmil olduğunun belirtildiğini açıkladı.

“RAPOR 5 DAKİKADA HAZIRLANDI”

Savunmasında rapora itiraz eden Gökçek, “Olay medyatik olduğundan, bellek sağlığım yönündeki tabir 5 dakikada hazırlandı. 17 almanak raporum var. Kül teşekküllü hastaneden yeniden ifade hazırlanmasını istiyorum” dedi.

MAHKEME YENİ RAPOR TALEBİNİ REDDETTİ

Sanığın avukatı, müvekkili üzerine bakir rapor talebinde bulunarak, iki ev beyninde belgi merasimine ilişkin görüntülerin meydan aldığı CD’yi üstelik mahkeme heyetine sundu. Duruşmada, Sıla Şentürk’ün ailesi dahi sanığın genişlik ciddi cezayı almasını istedi. Yeni anlatim talebini reddeden murafaa heyeti, sanığın alıkonulma halinin devamına değişmeyen verip, duruşmayı 29 Aralık’a erteledi.

Share: